Keď spoločnosť TRON Foundation v roku 2018 kúpila službu BitTorrent, bolo okolo toho veľké haló. Obrovský úspech malo aj spustenie BitTorrent tokenu (BTT) na burze Binance. Táto služba na zdieľanie súborov za minulý rok vyťažila 3% celkových downloadov na internete a 28% všetkých uploadov a BitTorrent klient bol stiahnutý 2 miliardy krát (to neznamená, že ho stiahli 2 miliardy ľudí).
Pre TRON Foundation je to teda očividne veľký úspech. Najväčšiu popularitu má klient pre zariadenia s operačným systémom Android. Na Google Play Store je to dokonca najpopulárnejšia aplikácia na sťahovanie torrentov.
Zakladateľ kryptomeny TRON Justin Sun nedávno oznámil, že do BitTorrentu prídu nové služby:
“Tešíme sa, že plníme naše plány a vylepšujeme protokol tým, že vytvárame nové využitia. Do BitTorrentu po novom prichádza decentralizované úložisko dát a live streaming.”
Táto kryptomena od apríla spravila 600% – Oplatí sa ju ešte nakupovať?
Vylepšovanie BitTorrentu je jedna vec, no spôsob, akým to Justin Sun dosiahol, sa vám nebude páčiť. V apríli totiž vyšlo najavo, že veľké časti zdrojového kódu boli okopírované od ďalšej podobnej služby – Interplanetary File System.
Aaaaaahahaha it’s not enough to fork all our code, rebrand it and lie its theirs; copy paste random chunks of our papers, and defraud their investors with a nonsensical mishmash. Tron also can’t even think of an original logo ?? https://t.co/h6EGPNwXzQ
— Juan Benet (@juanbenet) April 16, 2020

Zakladateľ IPFS na to upozornil na svojom Twitteri a poukázal tiež na fakt, že BitTorrent okrem zdrojového kódu skopíroval aj IPFS logo a niektoré časti dokumentácie. Justin Sun sa teda očividne nepoučil z kontroverzie okolo TRON whitepaperu z roku 2018 a nemá problém ďalej kradnúť intelektuálne vlastníctvo.
Zakladateľ kryptomeny Ethereum Vitalik Buterin na Twitteri označil Justina Suna za diktátora, ktorý zničil BitTorrent
This tweet is honestly painful to read. It's like looking at a zombie: the account *looks like* something you've grown up with and known and loved for 15 years, but underneath it's just, well, now it's just another appendage of the Sun dictatorship
— vitalik.eth (@VitalikButerin) April 16, 2020

Tieto dva faktory môžu prekaziť sen o Bitcoine za 20 000 $
Justin Sun minulý rok na Binance Launchpade spustil predaj BTT tokenu. Napriek úspechom tohto systému však investori nemajú veľké zisky. Cena BTT sa totiž po prvotnom rallye tvrdo padla a niekoľko mesiacov sa pohybovala 90% pod historickým maximom.
Aktuálne je stále veľmi nízko a konečne presiahla vyvolávaciu cenu z februára minulého roka.

source