pondelok, 27 marca, 2023
ÚvodEkonomikaBitcoin sa zotavil o takmer 70 percent. Cena 100-tisíc dolárov za kus...

Bitcoin sa zotavil o takmer 70 percent. Cena 100-tisíc dolárov za kus je „zaujímavým číslom“

Digitálna mena bitcoin sa v porovnaní so začiatkom tohto roka doteraz zotavila o takmer 70 percent. Ľudia oboznámení so situáciou v odvetví kryptomien pre televíziu CNBC uviedli, že bitcoin môže ďalej rásť.

Bitcoin vraj prelomí maximá

Bitcoin v novembri stúpol na historické maximum 68 990,90 dolára za kus, ale odvtedy klesol o zhruba 60 percent. Marshall Beard z burzy kryptomien Gemini sídliacej v USA uviedol, že možnosťou pre bitcoin by mohla byť hranica 100-tisíc dolárov za kus.

Myslím si, že bitcoin v tomto roku pravdepodobne prelomí historické maximá,“ povedal Beard a dodal, že cena 100-tisíc dolárov za kus je „zaujímavým číslom“.

Stúpne k hranici 100-tisíc ?

Beard konštatoval, že ak bitcoin dosiahne svoje predošlé rekordné maximum na úrovni takmer 69-tisíc dolárov za kus, „nebude trvať oveľa dlhšie, aby stúpol“ k hranici 100-tisíc dolárov za kus.

Pozitívny názor na bitcoin teraz čiastočne vyplýva z toho, aký malo toto aktívum výkon počas turbulencií v bankovom systéme spôsobených kolapsom Silicon Valley Bank. Namiesto pádu bitcoin posilnil. Podľa obhajcov bitcoinu je to dôkazom, že táto digitálna mena ponúka alternatívu voči tradičnému bankovému sektoru ako miesto, v ktorom môžu ľudia držať svoje peniaze v bezpečí.

source

RELATED ARTICLES

Most Popular