Kurz bitcoinu aj naďalej padá. Začiatok februára 2018 sa nesie v znamení oslabenia kryptomien. Cena za 1 bitcoin pritom prerazila aj podporné hranice 10 000 a 9 000 dolárov za jeden kus. Aktuálne sa predáva za 8 576 dolárov.
Celý ošiaľ spojený s predávaním bitcoinov spôsobila India, ktorá vyhlásila, že sa chystá zaviesť reguláciu. V skutočnosti nejde o tak veľkú novinku, na trhu s kryptomenami to však rozprúdilo vášnivé obchodovanie, resp. predávanie. Situácii nepomohli ani správy o potenciálnej manipulácii na jednej z veľkých búrz pre kryptomeny.
Najnižšia hranicu, akú bitcoin zo štvrtka na piatok dosiahol v službe Coinbase bolo približne 8 300 dolárov za 1 bitcoin, čo je podstatne menej ako jeho 19 000 dolárové maximum koncom minulého roka.
K nepriaznivému cenovému vývoju neprispeli ani novinky od najväčšej sociálnej sieti na svete. Facebook totiž tento týždeň oznámil, že zaviedol zákaz inzerovania čohokoľvek, čo má niečo spojené s kryptomenami. Chce sa tak vyhnúť reklamám, ktoré sa snažia nalákať ľudí na investovanie do pochybných kryptomien alebo nabádajú ľudí, aby do nich investovali veľké sumy.
Napíšte niečo a stlačte Enter pre spustenie hľadania. Stlačte Esc pre zrušeniel.

source