Zlato patrí medzi známe a obľúbené investičné artikle, ktoré si dlhodobo uchováva svoju hodnotu. Vďaka vysokej stabilite je považované za spoľahlivý nástroj proti inflácii. Keďže zlato nepodlieha veľkým výkyvom, ale neočakáva sa pri ňom ani príliš veľký nárast, je využívané najmä na dlhodobé sporenie.
Na druhú stranu Bitcoin je pomerne mladý, ale odborníci sa zhodujú, že má veľký potenciál a v budúcnosti môže stále výrazne rásť. Zakladateľ Fumbi Network a expert na kryptomeny Juraj Forgács predpokladá, že bude mať do štyroch rokov hodnotu až 400 000 €. Investovanie do kryptomien je, rovnako ako do zlata, tiež často využívané na ochranu majetku proti inflácii.
Bitcoin alebo zlato – do čoho sa oplatí investovať? Bitcoin alebo zlato – do čoho sa oplatí investovať? Fumbi Získajte to najlepšie z oboch svetov
Ako môžete jednoducho investovať do oboch aktív? Fumbi Bitcoin a Zlato je unikátnym a revolučným produktom. Spája v sebe potenciál rýchlo rastúceho odvetvia kryptomien s konzervatívnou stratégiou investovania do stabilného zlata. Okrem Bitcoinu s ním totiž investujete do kryptomeny PAX Gold, ktorá je krytá reálnym zlatom uloženým spoločnosťou Paxos. Zlato v tomto produkte investíciu do volatilnej kryptomeny stabilizuje.
Algoritmus produktu Fumbi Bitcoin a Zlato priebežne rebalansuje vložené prostriedky tak, aby bola investícia rozdelená rovnomerne. To znamená, že keď hodnota Bitcoinu stúpne, časť sa predá a dokúpi sa za ňu zlato, aby bola investícia opäť vyvážená 50:50. Takto vždy nakupujete a predávate jednotlivé aktíva vtedy, keď je to výhodné.
Chcete využiť potenciál kryptomien čo najviac?
Hlavným Fumbi produktom je Fumbi Index Portfólio, s ktorým používatelia investujú do portfólia top kryptomien. Algoritmus v ňom priebežne rebalansuje investície tak, aby kopíroval rast celého trhu a nespoliehal sa na jednotlivé kryptomeny. Fumbi Index Portfólio je najobľúbenejším produktom spoločnosti.
Pre používateľov, ktorí si chcú vybrať kryptomeny podľa seba, má Fumbi produkt Fumbi Vlastná Voľba. S ním môžu investovať do kryptomien Bitcoin, Ethereum, Cardano či Polkadot.
Slováci sa už neboja investovať do kryptomien
Spoločnosť Fumbi Network vznikla v roku 2018 a najviac nových registrácií zaznamenala v roku 2021. Množstvo jej používateľov už presiahlo hranicu 50 000 a sú medzi nimi jednotlivci a po novom aj firmy a podnikateľské osoby. Tie môžu investovať majetok svojej firmy s produktom Fumbi Biznis.
Fumbi umožňuje širokej verejnosti investovať do kryptomien nielen jednoducho a prehľadne, ale najmä bezpečne. Na uloženie kryptomien využíva Ledger Vault, čo je jedna z najdôveryhodnejších možností úschovy kryptomien na svete. Investovať do kryptomien a produktov Fumbi môžete už od 50 €.
 
(PR)

source