Počet elektromobilov súťažiacich sa o prestížne ocenenie Auto roka v ostatnom čase kontinuálne stúpal. Nadchádzajúci ročník ankety bude prelomový, do finálovej zostavy sa totiž dostalo jedno jediné vozidlo poháňané spaľovacím motorom. 
Organizátori európskeho podujatia Auto roka nedávno zverejnili mená 39 kandidátov, ktorí sa dostali do výberu pre ročník 2022. Dnes túto selekciu zúžili. Anketa tak pozná svojich finalistov, ktorých je už tradične sedem. Zloženie tejto skupiny je naozaj netradičné.
O titul sa po prvýkrát pobijú najmä elektrické modely. Ich zastúpenie počas ostatných rokov stúpalo, nadchádzajúci ročník však bude prelomový. Do finálovej zostavy sa totiž dostalo jedno jediné vozidlo poháňané spaľovacím motorom. Je ním Peugeot 308 tretej generácie. Francúz zostal ako sám vojak v poli, všetci jeho konkurenti sa spoliehajú na batérie.

Do finálovej sedmičky sa prepracoval španielsky hatchback Cupra Born i americký crossover Ford Mustang Mach-E. Južná Kórea má v ohni hneď dve želiezka, do súboja sa zapoja koncernoví príbuzní Hyundai Ioniq 5 a Kia EV6. Súčasťou selekcie je aj francúzsky Renault Mégane E-Tech Electric. V skupine nechýba ani zastúpenie Česka, posledným členom skupiny je Škoda Enyaq iV.
Za týmto výberom stojí medzinárodná porota zložená zo 60 motoristických novinárov, ktorí pochádzajú z 23 krajín Európy. Hlasovať budú aj o celkovom víťazovi. Čaká ich to koncom februára, pričom vyhlásenie výsledku je naplánované na posledný deň mesiaca. S tradičným programom otvárajúcim ženevský autosalón sa neráta. Výstava je totiž pre pandémiu opäť zrušená a svoje brány neotvorí už tretíkrát po sebe.
Cupra Born
Ford Mustang Mach-E
Hyundai Ioniq 5
Kia EV6
Peugeot 308
Renault Mégane E-Tech Electric
Škoda Enyaq iV
Nie ste ešte zaregistrovaný?
4 komentáre
308 vyzerá jednoznačne najlepšie z nich
Škoda toho vypadnutia Modelu Y. Ale beriem, k dátumu vyhlásenia finalistov sa ešte v Berlíne nevyrába, len dováža v tisícoch zo Shanghai-u. Tak či tak, pekný list finalistov 🙂
Za mňa sú jednoznačným víťazom modely Kia ceed 1,5 T-GDi a Hyundai i30 1,5 GDi.
ako pekne auticka, ale co ztoho ked stym nezajdes ani z Blavy do Kosic
6746
1031
14877
14480
13318
92887
23192
Máte zaujímavý tip na článok
a chcete sa s ním podeliť?
© 2009 – 2022 TOPSPEED.sk

source