Dočkáme sa tento rok podobného sklamania ako po predstavení Apple Watch Series 7? Najnovšia správa od Marka Gurmana to naznačuje. Apple Watch Series 8 možno nebudú skoro ničím inovatívne.
Keď Apple v roku 2021 predstavilo Apple Watch Series 7, ľudia boli mierne sklamaní tým, že toto zariadenie v podstate nič nové neprinieslo. Ako sa však ukazuje, podobným smerom sa možno bude uberať aj tohtoročná generácia.
Hoci už dlhé mesiace počúvame o tom, ako Apple Watch budú schopné merať telesnú teplotu, krvný tlak či dokonca hladinu cukru v krvi, technologický gigant tieto funkcie stále testuje a ich použitie v praxi prehodnocuje.
Pôvodne chcel totiž do Apple Watch Series 8 vložiť aspoň spomínané meranie telesnej teploty, no teraz to už nie je také „stopercentné“.
O týchto skutočnostiach nás informoval azda najpresnejší leaker spoločnosti Apple, Mark Gurman, ktorý pracuje pre agentúru Bloomberg.
Jeho dobre informované zdroje mu najnovšie prezradili, že Apple Watch Series 8 budú možno podobne „suchou“ modernizáciou akou bol aj predchodca.
Znamenalo by to teda, že poslednými hodinkami s novým zdravotným senzorom by bola generácia Series 6 (recenzia tu), ktorá priniesla oxymeter.
Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!
Otázne však v tejto chvíli zostáva, že ak Apple Watch Series 8 neprinesú žiaden nový zdravotný senzor, čím budú vlastne inovatívne?
Odpoveď na túto otázku nám ale prezrádzajú staršie úniky, v ktorých sa uvádza, že toto zariadenie môže prejsť kompletnou zmenou dizajnu, získať špeciálnu odolnejšiu verziu pre športovcov a taktiež tretiu veľkosť displeja.
A aby toho nebolo málo, v roku 2022 by nás mohla čakať aj druhá generácia dostupných Apple Watch SE a zároveň odstránenie fyzickej digitálnej korunky, ktorú nahradí nový optický snímač. Ten by mal pracovať na báze dotyku a takisto umožňovať meranie EKG – s ktorými prišli po prvýkrát ešte Apple Series 4.
Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?


Svetapple.sk je najväčší slovenský Apple magazín. Všetko, čo o Apple potrebuješ vedieť, nájdeš u nás na jednom mieste.
Každodenné info o firme Apple, zariadeniach iPhone, iPad, Mac, Apple Watch a ďalších. Apple návody, Apple recenzie, Apple novinky aj Apple servis. So všetkým ti poradíme na svetapple.sk.
Magazín svetapple.sk prevádzkuje spoločnosť Netspree s.r.o.
IČO: 48167657
DIČ: 2120076189
VAT: SK2120076189 ($7a, prenesenie daňovej povinnosti)
Kontaktný e-mail: [email protected]

source