Spoločnosť Apple prednedávnom vydala nové verzie operačných systémov pre svoje smartfóny, tablety či počítače. Popri verziách iOS 15.4, iPadOS 15.4 a macOS Monterey 12.3 výrobca uvoľnil aj systém watchOS 8.5, ktorý prislúcha inteligentným hodinkám Apple Watch.
Nové verzie operačných systémov so sebou priniesli niekoľko užitočných zlepšení. Taký iPhone svojho majiteľa po novom rozpozná pomocou technológie Face ID aj vtedy, keď má na tvári nasadené rúško.
Za zmienku stojí i funkcia Universal Control, ktorá umožňuje ovládať počítače Mac a tablety iPad jednou myšou a klávesnicou. Okrem iného pribudlo v systémoch viac ako 100 emotikon, nové widgety alebo napríklad spúšťanie funkcie SharePlay priamo z podporovaných aplikácií.
Operačný systém watchOS 8.5 však používateľom inteligentných hodiniek, teda aspoň niektorým, priniesol aj jedno nepríjemné prekvapenie. Na online fóre Apple a komunitnej platforme Reddit sa postupne kopia sťažnosti používateľov, ktorí hovoria, že posledná aktualizácia systému pokazila rýchle nabíjanie hodiniek Apple Watch Series 7.
Starších modelov hodiniek sa tento problém netýka, čo je logické. Rýchlejším nabíjaním sú totiž vybavené iba Apple Watch Series 7. Z 0 na 80 % kapacity sa dokážu nabiť za približne 45 minút. Po aktualizácii je však tento čas v niektorých prípadoch podstate dlhší.
Reakcie zákazníkov sa rôznia. Niekto uvádza, že na problém natrafil pri použití nabíjačky tretej strany (napr. Belkin). Iný zase tvrdí, že nabíjanie prebieha pomalšie s originálnym príslušenstvom Apple.
Keďže sa negatívna spätná väzba postupne objavuje na viacerých online fórach, môžeme bezpečne predpokladať, že na ňou bude Apple zaoberať. Zatiaľ sa ale k problému nevyjadril. Ako to už býva pri podobných komplikáciách zvykom, všetko by mala napraviť softvérová aktualizácia.
Ak hodinky Apple Watch Series 7 vlastníte a všimli ste si, že sa nabíjajú pomalšie, teraz už viete, že v tom nie ste sami.
Napíšte niečo a stlačte Enter pre spustenie hľadania. Stlačte Esc pre zrušeniel.

source