Novú generáciu najpredávanejších hodiniek sveta spoznáme už o pár týždňov. Apple Watch Series 7 by mali prísť s novým, respektíve skôr upraveným dizajnom, čo sa zrejme podpíše aj na ich rozmeroch.
Apple Watch Series 7 by mali tento rok opustiť rám so zaoblenými bokmi a prejsť na konštrukciu s plochými hranami. Takéto kontúry získal iPhone 12 a iPad Pro (2021), očakávaný iPhone 13 si ich prirodzene osvojí tiež.
Jeden z informátorov na sociálnej sieti Twitter naznačuje, že hodinky budú o jeden milimeter väčšie. Súčasná generácia je dostupná v dvoch veľkostiach 40 a 44 mm. Apple Watch Series 7 tak prejdú na 41 a 45 mm rozmer.
Milimeter navyše nevyzerá ako niečo zásadné. V praxi to ale môže priniesť výhody. Podľa predchádzajúcich indícií sa má Apple pri novej generácii hodiniek zamerať na dlhšiu výdrž na jedno nabitie, čo je bezpochyby výbornou správou, pokiaľ sa neskôr potvrdí.
Tú môže docieliť dvoma spôsobmi, ideálne ich kombináciou. Použije väčšiu batériu a energeticky úspornejší čipset. Procesor Apple S7 by mal byť ako komponent menší, čo v kombinácii s väčším puzdrom vytvorí priestor pre objemnejšiu batériu s vyššou kapacitou.
Z výdrže na jedno nabitie by mohli teoreticky ukrojiť nové senzory, tých sa však tento rok pravdepodobne nedočkáme. Huawei Watch 3 Pro alebo vybrané nositeľné produkty od Fitbit disponujú snímačom teploty pokožky. Nadchádzajúce Apple Watch si ho ešte neosvoja. Ponúknuť ho má až ďalšia generácia, ktorú spoznáme v roku 2022.
Špekulovalo sa tiež o optickom senzore, ktorý dokáže monitorovať glukózu v krvi. Aj keď sa takáto technológia vyvíja, ešte nie je pripravená na komerčné využitie. Dostupná by mala byť až o pár rokov.
Také snímanie tepu je relatívne jednoduchou funkciou, meranie hladiny cukru v krvi si vyžaduje sofistikovanejší prístup. Technológia by mohla byť založená na Ramanovej spektroskopii.
Kedy Apple Watch Series 7 (a iPhone 13) uvidíme v oficiálnej rovine? Čoraz častejšie sa skloňuje polovica septembra.

Napíšte niečo a stlačte Enter pre spustenie hľadania. Stlačte Esc pre zrušeniel.

source