Apple to tento rok rozbehne naplno. Mark Gurman z Bloomberg prostredníctvom najnovšej edície svojho periodika Power On informoval, že americký gigant v priebehu 2022, predovšetkým však počas jesene, predstaví obrovskú nálož čerstvých produktov. Údajne pôjde o osobný rekord, píše MacRumors.
Apple má podľa Gurmana aktuálne pracovať na minimálne štyroch nových smartfónoch iPhone, a to iPhone 14, iPhone 14 Pro, iPhone 14 Pro Max a taktiež iPhone SE s podporou 5G sietí. To však nie je všetko.
Na zozname sa má ďalej nachádzať aj niekoľko počítačov a notebookov, a to cenovo dostupnejší MacBook Pro, iMac s väčšou obrazovkou, Mac Pro s vylepšenou výbavou či MacBook Air s modernejším dizajnom.
A predsa stále nie sme na konci. Čaká nás taktiež druhá generácia slúchadiel AirPods Pro, tri modely hodiniek Apple Watch vrátane odolného variantu a cenovo dostupnejšieho variantu SE, ďalej lacnejší iPad a taktiež špičkové iPad Pro.
Ako môžete vidieť, ide o takmer nespracovateľný objem zariadení. Gurman však prezradil aj postupnosť, v akej budú jednotlivé produkty predstavené. Tvrdí, že väčšína nových produktov síce debutuje počas jesenných mesiacov, no existuje šanca, že iMac príde o čosi skôr. Poniektoré z nich dokonca dorazia už na jar, presnejšie v marci a apríli, pričom reč má byť o cenovo dostupom iPhone SE a iPad Air s čipom A15.
Apple taktiež môže počas jari priniesť svoj špičkový čip M1 Pro do ďalšieho počítaču Mac, a to buď do nového modelu iMac alebo Mac mini. Drvivá väčšina počítačov sa však na pódiu objaví až v priebehu posledných mesiacov tohto roku.
Gurman taktiež predpokladá, že spomínaný iPad Pro ponúkne nový čip M2 a taktiež podporu pre bezdrôtové nabíjanie, čo sú špecifikácie, ktoré sedia skôr na neskoršie obdobie ako je jar. Aktuálne vlajkové čipsety Apple, M1 Pro a M1 Max, sú totiž v tomto bode staré len pár mesiacov.
Apple ďalej môže v tomto roku predstaviť aj úplne nový produktový rad, a to AR/VR headset, ktorému sme na našom webe venovali nejeden článok. Predstavený môže byť už v najbližších mesiacoch, no podľa všetkého sa na pulty obchodov dopracuje až na konci tohto roka.
Napíšte niečo a stlačte Enter pre spustenie hľadania. Stlačte Esc pre zrušeniel.

source