Apple Watch sú síce krásne, no zároveň aj veľmi krehké zariadenie. Aj preto spoločnosť Apple pracuje na extrémne odolnej verzii, ktorá bude určená pre tých najnáročnejších zákazníkov. Vieme dokonca aj to, kedy bude približne predstavená.
Podľa ďalšej správy od spoľahlivého leakera z agentúry Bloomberg, Marka Gurmana (presnosť 88,8 %), plánuje spoločnosť Apple predstaviť špeciálny variant inteligentných hodiniek Apple Watch, ktoré môžu byť nazývané ako „Explorer Edition“.
Podľa opisu má ísť o špeciálny a mimoriadne odolný model s robustnou konštrukciou, ktorá bude vyhotovená z veľmi kvalitných a pevných materiálov. K dispozícii bude predovšetkým pre tých, ktorí svoje hodinky vystavujú rôznym adrenalínovým športom alebo sa pohybujú v pracovnom prostredí, kde je väčšie riziko poškodenia podobného zariadenia (napríklad stavba).
Technologický gigant z Cupertina ešte nie je naisto rozhodnutý, či „ Apple Watch Explorer Edition“ skutočne predstaví, no na vývoji pracuje špeciálny tím odborníkov, čo nám dáva akú takú nádej.
Pokiaľ kompetentní schvália opisovanú novinku, k dispozícii by mohla byť neskôr v roku 2021 alebo v roku 2022. Vychádzať tak bude buď z Apple Watch Series 7 alebo Apple Watch Series 8.
Je zaujímavé, že spoločnosť Apple sa podobným modelom nezaoberá po prvýkrát. Ako uvádza Mark Gurman, firma chcela niečo podobné vydať už v roku 2015, no napokon si nebola istá, či bude o odolný model dostatočný záujem.
Dnes už sú však Apple Watch etablovaným produktom na trhu a tak sa môžu zameriavať na užšie skupiny zákazníkov, ktorí ocenia ich vlastnosti či funkcie.
Ako príklad môžeme uviesť zastaralé, no stále funkčné Apple Watch Series 3, dostupné ale za to technologicky okresané Apple Watch SE a vrcholové Apple Watch Series 6, ktoré si môžete vybrať v rôznych prevedeniach (hliník, nehrdzavejúca oceľ a titán). Zároveň však Apple spolupracuje aj so spoločnosťou Nike (na edícií Apple Watch SE/Series 6 Nike) či Hemres.
Pokiaľ by sem pribudol odolný model, ktorý by vznikol napríklad v kooperácii so spoločnosťou Caterpillar (CAT), mohlo by to byť veľmi atraktívne. Je však pravdepodobné, že toto prevedenie si Apple predstaví čisto vo vlastnej réžii.
Dajte nám vedieť do komentára, či by ste chceli odolnejšie Apple Watch, alebo vám stačia aktuálne verzie a použité materiály. Tešíme sa na všetky vaše reakcie.


Svetapple.sk je najväčší slovenský Apple magazín. Všetko, čo o Apple potrebuješ vedieť, nájdeš u nás na jednom mieste.
Každodenné info o firme Apple, zariadeniach iPhone, iPad, Mac, Apple Watch a ďalších. Apple návody, Apple recenzie, Apple novinky aj Apple servis. So všetkým ti poradíme na svetapple.sk.
Magazín svetapple.sk prevádzkuje spoločnosť Netspree s.r.o.
IČO: 48167657
DIČ: 2120076189
VAT: SK2120076189 ($7a, prenesenie daňovej povinnosti)
Kontaktný e-mail: [email protected]

source