Druhá a pravdepodobne posledná vývojárska verzia systému Android 13 je na svete. Google sa drží svojho plánu a tento mesiac prináša pohľad na ďalšie funkcie, ktoré nové vydanie Androidu prinesie. Ako informuje portál The Verge, do systému sa teraz okrem iného pridáva aj sľúbené dialógové okno na povolenie upozornení či podpora technológie Bluetooth LE Audio.
Aplikácie si po novom budú musieť pýtať povolenie na to, aby mohli používateľovi posielať upozornenia. Po spustení aplikácie sa zobrazí dialógové okno s otázkou, či upozornenia z danej aplikácie chcete povoliť alebo zakázať.
Ďalšou veľkou zmenou je podpora Bluetooth Low Energy (LE) Audio. Ide o nový štandard, ktorý používa zvukový kodek s názvom Low Complexity Communications Codec (LC3). Ten dokáže dáta prenášať vo vyššej kvalite a pri nižšej bitovej rýchlosti, vďaka čomu spotrebuje menej energie. V praxi to znamená, že prehrávaný zvuk bude kvalitnejší a bude mať menší dopad na výdrž batérie smartfónu.
Nová verzia systému obsahuje aj niekoľko ďalších vylepšení, vrátane nového dizajnu pre prehrávač médií, podpory MIDI 2.0 štandardu, či novej možnosti pre vývojárov odstrániť aplikácii prístup k predtým udeleným, no už nepotrebným povoleniam na lepšiu ochranu súkromia používateľov.
Aj pri tomto vydaní opäť platí to, čo pri predstavení prvej vývojárskej verzie. Ako naznačuje ich názov, tieto verzie sú určené pre vývojárov, čiže sú nie len náročnejšie na inštaláciu, ale obsahujú aj viac chýb a nedostatkov ako beta verzie pre bežných používateľov. Preto odporúčame počkať na prvú beta verziu, ktorá by na zariadenia Google Pixel mala doraziť niekedy v priebehu apríla.

Náš tip

Android 13 prinesie zaujímavú funkciu pre blesk fotoaparátu

Pravidlá diskusie
Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

Sme Android fanúšikovia a nadšenci mobilných technológií. MojAndroid.sk je najčítanejšia stránka o Androide na Slovensku
Copyright © 2010-2022 MojAndroid.sk (ISSN 1338- 6700) Virtual studio spol. s r.o., Android je ochranná známka spoločnosti Google LLC., Webdesign by kennymax
+

source