Výročná vývojárska konferencia spoločnosti Google, známa pod označením Goolge I/O, sa bude konať v obvyklom termíne, v máji. Šéf spoločnosti Sundar Pichai potvrdil, že prebehne 11. a 12. deň v uvedenom mesiaci.
Podujatie Google I/O 2022 bude môcť sledovať každý, keďže sa bude primárne vysielať naživo. Osobná účasť divákov je výrazne obmedzená, do hľadiska Shoreline Amphitheatre sa usadia iba zamestnanci a vybraní partneri firmy.
Konferencia Google I/O bola v roku 2020 kvôli pandémii Covid-19 zrušená. Späť sa vrátila až v ďalšom roku, a to iba v online formáte.
Spoločnosť vtedy predstavila novinky v operačnom systéme Android 12, napríklad dizajnový jazyk Material You, aktualizácie v programe Workspace a v neposlednom rade systém Wear OS 3, ktorý vznikol za asistencie Samsungu.
Nevieme presne, čo uvidíme tento rok. Podľa scenárov z minulých rokov by ale mal Google prezentovať novú verziu operačného systému Android 13. Venovať by sa mal aj svojim dvorným aplikáciám, akými sú Mapy, Fotky, Chrome, Gmail, YouTube a rad ďalších. Výnimkou asi nebude ani operačný systém Chrome OS.
Predpokladáme, že dôjde aj na „zelenú“ tému súvisiacu so životným prostredím a znižovaním uhlíkovej stopy.
Google I/O je v prvom rade o softvérových produktoch, hoci môže spoločnosť prekvapiť aj nejakým novým hardvérom. V roku 2019 na tomto podujatí predstavila smartfón Pixel 3a.
Zariadeniam je ale primárne určené podujatie Made By Google, ktoré by malo prebehnúť na jeseň, pokiaľ spoločnosť obdobie konania medzičasom náhodou nepozmení. Dvojica smartfónov Pixel 6 bola predstavená vlani v októbri. Nadchádzajúce generácie, Pixel 7 a 7 Pro, môžu by predstavené o niečo skôr.
Napíšte niečo a stlačte Enter pre spustenie hľadania. Stlačte Esc pre zrušeniel.

source