Nová verzia nie je zatiaľ dostupná na stiahnutie.
Aj keď by sa mohlo zdať, že Android 12 je konečne tu, nie je tomu celkom tak. Podľa príspevku Davea Burka, viceprezidenta pre inžinierstvo, na Android Developers Blog je Android 12 už dostupný v AOSP. Inak povedané, zdrojový kód pre Android 12 sa presúva do Android Open Source Project (AOSP), čo nás posúva o krok bližšie k finálnemu vydaniu Androidu 12.
Z blogového príspevku sa dozvedáme, že finálna aktualizácia začne prichádzať na smartfóny Google Pixel „v najbližších týždňoch“ a neskôr bude dostupná aj pre zariadenia ďalších výrobcov. Medzi prvými sa objavia smartfóny značiek Samsung, Oppo, OnePlus, Realme, Tecno, Xiaomi a Vivo, ale aktuálne nie sú známe presné informácie o tom, kedy by sa tak malo stať.
Okrem toho, že sme sa dozvedeli, že zdrojový kód Androidu 12 dorazil do AOSP, Burke odhalil aj niekoľko zaujímavých informácií o beta programe. Z jeho slov sa dozvedáme, že beta verzie testovalo viac ako 225 000 používateľov, ktorí zo svojich smartfónov poslali takmer 50 000 hlásení o problémoch, ktoré spoločnosti Google pomohli zlepšiť kvalitu vydania.
Pri pohľade na počet zariadení ktoré boli do beta programu zaradené, sa súčasne dozvedáme, že Android 12 beta je najsťahovanejšou beta verziou v histórii spoločnosti Google.
O novinkách, ktoré čoskoro dorazia do Android zariadení sme informovali už dávnejšie. Google však zverejnil ešte zopár zmien, ktoré boli oznámené iba pred pár hodinami na blogu spoločnosti.
Z výraznejších vizuálnych zmien spomenieme napríklad úplne nový widget batérie pre rôzne zariadenia vrátane telefónu, inteligentných hodiniek a slúchadiel. Vyskakovacie okno prístupu k polohe je tiež detailnejšie a zobrazuje prehľad rozdielov medzi možnosťami „Presné“ a „Približné„, pričom stále ponúka tri rôzne možnosti nastavenia.
Veľa indícii naznačovalo, že uvedenie Androidu 12 bude už 4. októbra, avšak nestalo sa tak. Dúfame, že čakanie na oficiálne uvedenie novej verzie OS Android už nebude dlho trvať. 
Zdroj: Phandroid
Prečítajte si aj:
Ďalšie tlačové správy >>

source