viac k téme Rusko-Ukrajinský konflikt
Americký akciový trh v stredu uzavrel vyššie. Posunúť trh nahor pomohli dobré výsledky zdravotníckych firiem. „Dôvodom posilnenia je to, že firemné zisky vyzerajú naozaj dobre,“ uviedla Sylvia Jablonski zo spoločnosti Defiance ETFs.
Firma Abbott Laboratories, ktorá vyrába detskú výživu, zdravotnícke pomôcky a lieky, stúpla o 3,3 percenta. Zdravotná poisťovňa Anthem si pripísala 7,7 percenta.
Index S&P 500 stúpol o 0,4 percenta na 4 536,19 bodu a dostal sa na vzdialenosť necelého bodu od historického maxima, ktoré dosiahol 2. septembra.
Priemyselný index Dow Jones vzrástol tiež o 0,4 percenta, a to na 35 609,34 bodu. Index menších spoločností Russell 2000 si prilepšil o 0,6 percenta na 2 289,77 bodu. Technologický Nasdaq však klesol o necelých 0,1 percenta na 15 121,68 bodu.
Výsledky ázijských akciových trhov boli vo štvrtok zmiešané po tom, ako čínska developerská spoločnosť Evergrande uviedla, že jej plán na predaj divízie manažmentu nehnuteľností sa nedarí zrealizovať.
Akcie developera Evergrande Group klesli o takmer 12 percent. Hlavný japonský index Nikkei 225 stratil 1,87 percenta a hongkonský Hang Seng klesol o 0,69 percenta, ale index čínskej burzy Shanghai Composite o 0,1 percenta stúpol.
Súhlasím s podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Na tejto stránke môžu byť umiestnené reklamné odkazy, alebo reklamné produkty.

source