MacBooky Pro zrejme uzavreli katalóg predstavenia nových zariadení na rok 2021. Čo môžeme od jablkovej spoločnosti očakávať v budúcom roku?
Zdá sa, že nedávna konferencia s názvom „Unleashed“ bola posledným Apple Eventom, ktorého sa v tomto roku dočkáme. Podľa analytika Marka Gurmana boli MacBooky Pro a AirPods 3. generácie zlatým klincom programu, ktorý si spoločnosť Apple na rok 2021 nachystala.
Minulý rok sme mohli byť svedkami konferencie aj koncom roka, keď Apple v novembri predstavilo redizajnovaný iMac s čipom M1. Podobný scenár by sa nemal opakovať a nové produkty by sa tak mali objaviť najbližšie v prvej polovici roku 2022. Po updatovaní takmer celého jablkového portfólia sa všetky oči upierajú na očakávaný redizajn MacBooku Air.
Okrem vizuálu po vzore svojich čerstvo predstavených kolegov v podobe 14″ a 16″ MacBookov Pro by mal MacBook Air obdržať aj výkonnejší čip. Je však otázne, či sa „Airko“ dočká jedného z procesorov M1 Pro a M1 Max alebo Apple vyrukuje s novým čipom M2.
MacBook Air concept
Podľa analytikov by sa malo jednať o najväčší redizajn MacBooku Air od roku 2010, podobne ako v prípade aktuálneho iMacu. Vizuál Airu by sa mal tiež držať v podobnej farebnej škále a bielych rámčekoch okolo obrazovky. Komunitu by však určite potešila aj možnosť klasických variácií v podobe Silver a Space Grey, ktoré sú už neodlučiteľnou súčasťou jablkových laptopov.
Okrem MacBooku Air by mal svoj príchod v budúcom roku ohlásiť aj iPhone SE tretej generácie. V tomto prípade je možností viacero. Nová verzia cenovo najdostupnejšieho iPhonu na trhu bude určite obsahovať čip A15 Bionic, no jeho vizuál je stále otázny.
Jedným z variantov je oživenie dizajnu po vzore iPhonu XR a zabudovaným Touch ID senzorom v bočnom tlačidle. Možné však je aj to, že SE 3 získa podobu iPhonu mini, ktorého sa v line-upe nových smartfónov v ďalšej generácii nedočkáme.
iPhone SE 3
Analytici taktiež poukazujú na príchod nového iPadu Pro, 27″ iMacu a taktiež Macu mini, ktorého predstavenie bolo pôvodne odhadované na jednu z posledných dvoch Apple konferencií. Samozrejmosťou bude nový iPhone 14 a prípadne refresh prémiových slúchadiel AirPods Pro.
Ktoré zariadenie by spravilo najväčšiu radosť vám? Podeľte sa s nami o názory a postrehy v sekcii komentárov.


Svetapple.sk je najväčší slovenský Apple magazín. Všetko, čo o Apple potrebuješ vedieť, nájdeš u nás na jednom mieste.
Každodenné info o firme Apple, zariadeniach iPhone, iPad, Mac, Apple Watch a ďalších. Apple návody, Apple recenzie, Apple novinky aj Apple servis. So všetkým ti poradíme na svetapple.sk.
Magazín svetapple.sk prevádzkuje spoločnosť Netspree s.r.o.
IČO: 48167657
DIČ: 2120076189
VAT: SK2120076189 ($7a, prenesenie daňovej povinnosti)
Kontaktný e-mail: [email protected]

source