5.5. 16:00 Hoci sa na prvý pohľad zdá, že situácia je beznádejná, stále existujú možnosti ako ochrániť svoje peniaze. Kľúčové však nie je len správne investovať, ale hlavne vyvarovať sa chýb, ktoré už mnohých ľudí pripravili o peniaze.
Na investora sa dnes valia zlé správy zo všetkých strán. Inflácia dosahuje dlhodobé maximá, centrálne banky budú zvyšovať sadzby, možno že aj prudko. Do toho vojna na Ukrajine, rozbitý zásobovací reťazec po pandémii. Všetko ešte zhorší nový lockdown v Číne, ktorý opäť zastavuje továrne.
Bežný investor sa od začiatku roka 2022 nemá kam uchýliť. Euro sa prepadlo o viac ako sedem percent, americký index S&P500 o takmer 13 percent, európsky index Eurostoxx 50 o viac ako 14 percent, technologické akcie o viac ako 20 percent.
Bezpečné prístavy sa otriasajú tiež. Nemecký 10-ročný vládny dlhopis je od začiatku roka v strate 7 percent, americký takmer 9 percent, japonský Jen o viac ako 11 percent. Zlato je od začiatku roka v pluse, ale od marcových maxím sa prepadlo o 10 percent a drží minimálne zisky.
Hoci sa na prvý pohľad zdá, že situácia je beznádejná, stále existujú možnosti ako ochrániť svoje peniaze. Kľúčové však nie je len správne investovať, ale hlavne vyvarovať sa chýb, ktoré už mnohých ľudí pripravili o peniaze.
Pozrite si našu fotostory:
Macron má poukázať najmä na riziká pre európsku ekonomiku vyplývajúce z amerického zákona o redukcii inflácie, ktorý Biden podpísal v auguste
Von der Leyenová potvrdila, že EÚ pripravuje pre Ukrajinu „čo najrýchlejšie“ doručenie veľkých darov od jednotlivých členských štátov a z rezerv EK
Žiadna z týchto spoločností síce nevyrába v Bielorusku, ale podľa zistení nakupujú od spoločností, ktoré tam vyrábajú
Emmanuel Macron má veľké ambície v rámci indicko-pacifického regiónu, ale obranný priemysel jeho krajiny nemusí byť schopný držať krok
Predplaťte si TREND. Viac článkov, menej reklamy, nižšia cena.
© 2022 News and Media Holding, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.

source