štvrtok, 23 marca, 2023
ÚvodŠportAko sa pripraviť na jarnú cyklistickú sezónu

Ako sa pripraviť na jarnú cyklistickú sezónu

Športovanie pôsobí ako liek. Okrem toho, že prospieva telu, podporuje tiež sviežu myseľ a dobrú náladu. Kto chce byť po telesnej aj mentálnej stránke fit, ten by mal svoje zdravie pravidelne posilňovať chôdzou, behom, cyklistikou alebo iným cvičením.

Bicyklovanie pôsobí blahodarne nielen na fyzické telo, ale aj na psychiku – zvyšuje kondíciu a znižuje následky stresu. Bicyklovanie spevňuje svaly a zlepšuje pohyblivosť kĺbov, podporuje činnosť srdca a pľúc, preventívne pôsobí proti mnohým civilizačným chorobám. A tento atraktívny šport posilňuje nielen imunitný systém, ale prispieva aj k redukcii hmotnosti. Ľudia s dostatkom pohybu zriedkavejšie chorľavejú a štatisticky sa dožívajú vyššieho veku.

Bezpečné bicyklovanie

Ako sa pripraviť na jarnú cyklistickú sezónu? Pred sezónou nezabudnite skontrolovať kolesá, reťaz, pedále a brzdy, tiež svetlá, sedlo, riadidlá a zvonček, nech sú vaše športové aktivity po každej stránke bezpečné. Skúsený cyklista nepodcení ani kvalitné cyklodresy z funkčných materiálov a dôležité ochranné prvky – prilbu, okuliare, chrániče a rukavice. Obzvlášť okuliare a prilby na bicykle je potrebné vyberať uvážene. Prilba cyklistu má byť hmotnostne čo najľahšia, ideálne s vetracími otvormi. Pri cyklistických okuliaroch je podstatná veľkosť, tesnenie a odvetrávanie, keďže ventilácia účinne zabraňuje kondenzácii pár. Pred sezónou si skontrolujte tiež všetky cyklistické doplnky – pumpu, zámok a náradie.

Uskladnenie bicykla

Aké možnosti má cyklista na uskladnenie bicykla v domácnosti? Aké uskladnenie je to najjednoduchšie a najpohodlnejšie? Jenou z možností je buď vodorovné alebo zvislé zavesenie bicykla na stenu, ktoré ušetrí veľa miesta. Pokiaľ máte v rodine viac ako jeden bicykel, bicykle môžete umiestniť aj vedľa seba alebo nad seba. Pri tomto type uskladnenia sú však veľmi dôležité pevné háky s dostatočnou nosnosťou, aby nedošlo k úrazom. Špeciálne háky alebo celé kovové konštrukcie na zavesenie bicyklov sú dostať nielen v rôznych veľkostiach, ale aj v rôznych dizajnoch a farbách.

Špeciálne stojany

Pokiaľ chcete mať bicykel doma na zemi, pre cyklistov sú k dispozícii tiež rôzne špeciálne domáce stojany. Ich kúpou športovec získa v priestore nielen čisté múry, ale aj väčšiu bezpečnosť, keďže stojan udrží bicykel v stabilnej polohe veľmi jednoducho a za každých okolností. A pokiaľ nemáte v chodbe alebo v predsieni dostatok miesta, voľba umiestnenia môže padnúť aj na obývaciu izbu alebo na inú miestnosť. Dnes je na trhu k dispozícii široká paleta domácich cyklistických stojanov, ktoré sú vyrobené na skvelej dizajnovej úrovni a ktoré nerušia vzhľad miestnosti ani v obytnom priestore.

Informačný servis

source

RELATED ARTICLES

Most Popular