sobota, 3 júna, 2023
ÚvodAuto-motoAko neschytať pokutu za správanie voči cyklistom? Mladí vodiči pohoreli, ukazuje sa...

Ako neschytať pokutu za správanie voči cyklistom? Mladí vodiči pohoreli, ukazuje sa nepriateľstvo


JanoNR

01.06.23 08:39

F

prieskum je manipulatívny a účelový. V CZ sa aktuálne vravelo o poslaneckom návrhu, zrušení povinného odstupu 1,5metra, povinnom používaní cyklociest a povinnom nosení prileb. To cyklistom vadí. Prilby nosiť nechcú, rovnosť a dodržiavanie zákonov pre nich znamená to, oni môžu všetko, môžu všade a rešpekt musí prejaviť šofér auta. Preto sa zrazu v médiach objavily prieskumi a články, ako sú vodiči na chudákov cyklistov zlí.

https://www.respekt.cz/newsletter/z-cesty-cyklisto-vraci-se-napad-zrusit-odstup-1-5-m…

Presne za to isté som aj ja. Povinné používanie cyklociest. V Trnave vybudovali cyklocesty a keď idem po chodníku, napríklad od Tesca, pravidelne ma ohrozujú rýchlo jazdiaci elektrokolobežkári a cyklisti, najhorší sú elektrocyklisti. A pritom na opačnej strane cesty majú novú cyklocestu, len je im nepohodlné, prejsť na druhú stranu. Nedávno tam elektrokolobežkárka predomňou zrazila malé decko.

Prilba bola pre cyklistov jazdiacich mimo obce povinná, začalo to platiť v roku 2008. Cyklistov to obťažovalo a tak si v roku 2019 prelobovali zrušenie. Rozbité hlavy im nevadia, veď vždy za nehodu môže niekto iný, len nie oni. Som za aby bola prilba povinná.

Reflexné prvky, o tom je zbytočné hovoriť. Neosvetlený cyklisti, tmavé oblečenie, elektrokolebežkári v čiernom jazdiaci po tme ako duchovia..

Minimálne reflexné prvky by mali byť presne definované. V súčastnosti je to len „viditelné reflexné prvky“. Minimum podla mňa by malo byť niečo ako reflexná vesta.

Odpovedať

source

RELATED ARTICLES

Most Popular