viac k téme Rusko-Ukrajinský konflikt
Učiteľské pôžičky sú špecifická kategória úverov, ktoré sú určené špeciálne pre pedagógov. Tieto pôžičky sa stali populárne už v minulosti vďaka tomu, že šlo o zvýhodnené úvery s lepším úročením. Učitelia si však samozrejme môžu požičať nielen takéto úvery, ale pokojne aj ľubovoľný iný úver z banky alebo z nebankovej spoločnosti.
Pôžičky pre učiteľov sú najvýhodnejšie z Fondu na podporu vzdelávania. O úver môžu požiadať tak pedagogickí zamestnanci, ako aj odborní zamestnanci. Medzi pedagogických patria učiteľ, majster odbornej prípravy, vychovávateľ, pedagogický asistent, zahraničný lektor, tréner športovej školy, tréner športovej triedy a korepetítor.
Tu sú najdôležitejšie parametre pôžičky:
Vybavenie pôžičky ako aj jej predčasné splatenie je bez poplatkov. Do 10.000 € je pôžička bezúčelová, nad túto sumu je možné použiť pôžičku len na konkrétny účel, najmä na bývanie, obstaranie auta alebo refinancovanie iných úverov. Ak si zoberiete väčší úver ako je 5.000 €, musíte mať aj ručiteľa.
Žiadosť o pôžičku sa môže doručiť osobne do podateľne FNPV, prípadne poštou alebo kuriérskou službou. Termín na predkladanie žiadostí je stanovený v roku 2017 podobne, ako aj v roku 2016, čiže do konca septembra. Ak by ste chceli vedieť viac informácií, skúste nájsť na FNPV kontakt priamo na jej webovej stránke.
Z banky nemáte ako učiteľ na strednej alebo vysokej škole žiaden problém dostať ľubovoľný úver. Základom je mať dostatočnú výšku príjmu v pomere k výške mesačnej splátky a nemať problémy s finančnou minulosťou. To znamená nemať negatívny záznam v úverových registroch alebo registroch dlžníkov, samozrejme aj nebyť aktuálne v exekučnom konaní.
V banke môžete získať kontokorent, spotrebný úver aj kreditnú kartu:
Poslednou možnosťou, ktorú môžu učitelia a pedagógovia využiť, sú nebankové úvery. Na rozdiel od minulosti v tejto oblasti prišlo k viacerým zmenám a dnes už aj nebankové pôžičky patria medzi možnú alternatívu, hoci stále menej výhodnú oproti bankovým úverom. Výnimkou sú malé krátkodobé pôžičky, ktoré sa hodia na nečakané výdaje.
K dispozícii máte v prípade nebankoviek krátkodobé aj spotrebiteľské úvery:

1. Pôžičky pre učiteľov z Fondu na podporu vzdelávania sú úrokovo najvýhodnejšie, ale pokiaľ si chcete požičať napríklad viac ako 15.000 €, musíte si zvoliť iný typ úveru.
2. Druhou najvýhodnejšou možnosťou z hľadiska úrokovej sadzby sú bankové úvery. Spotrebný úver na čokoľvek, kreditnú kartu či kontokorent si vybavíte hravo.
3. Nebankové pôžičky využite len v krajnom prípade, nakoľko tie sa oplatia najmenej. Ak si však chcete požičať krátkodobo a len menšiu sumu, môže to byť alternatíva.
4. Pri nebankových pôžičkách sa vyhýbajte úverom z neznámych spoločností a voľte si vždy známe spoločnosti s dlhodobejšou históriou a pôsobnosťou na celom Slovensku.
Učiteľská pôžička z FNPV je možno výhodná, ale má určité obmedzenia, najmä čo sa týka úverového limitu. Náš porovnávač pôžičiek vám pomôže nájsť bankový či nebankový úver bez akýchkoľvek obmedzení a limitov, čiže presne v takej sume a s takými parametrami, aké potrebujete. Navyše, ak budete chcieť, môžete podať nezáväznú žiadosť o ktorýkoľvek úver z porovnania a vybaviť si ho priamo cez internet.
Súhlasím s podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Na tejto stránke môžu byť umiestnené reklamné odkazy, alebo reklamné produkty.

source