Na novinku tak máme prirodzene veľmi veľké očakávania a aj sám Mercedes sa netají tým, že do vývoja limuzíny vložil enormne veľké úsilie. Nová generácia Triedy S bude očakávane odhalená ešte v priebehu tohto roka.
EQS bude nápadne odlišným automobilom, pokiaľ sa jedná o pohon i vonkajší vzhľad, z dostupných záberov s maskovaním môžeme vidieť, že automobil bude pôsobiť kompaktnejšie a robustnejšie. Zadná línia bude dokonca viac pripomínať fastback ako limuzínu. Celkové proporcie však trocha pripomínajú aj akýsi crossover – niečo ako Jaguar I-Pace, ktorý je takisto ťažko zaraditeľný do štandardných karosárskych variantov. Automobil by mal dosahovať dojazd na úrovni 700 kilometrov, ponúkať prvotriednu úroveň bezpečnosti a pracovať s akumulátormi s kapacitou 100 kWh, prípadne 80 kWh z modelu EQC 400.
O dostupnosti nového luxusného elektromobilu môžeme zatiaľ špekulovať, často čítame o modelovom ročníku 2022.
Kia postupne odhaľuje informácie o novom elektrickom crossovere, ktorý predstavila ako veľmi emotívnu štúdiu Imagine. Podľa posledných informácií nemá byť emotívny iba dizajn.
Peter Lacena
Koncepčný automobil Kia Imagine zožal veľký úspech nielen na medzinárodnej scéne, ale aj keď sme o novinke informovali my. Teraz nám už iba ostáva dúfať, že sa novinka skutočne dostane aj na náš trh a že práve toto bude ten model, ktorý zmení imidž značky na akúsi prémiovku. V súčasnosti Kia ponúka aj na Slovensku plne elektrické modely e-Niro a e-Soul, ale aj elektrifikované modely XCeed PHEV, Ceed SW PHEV, Niro PHEV či najnovšie aj hybridné Sorento.
Porsche Taycan Cross Turismo má byť shooting brake (kombi) a rovnako Panamera Sport Turismo má zabojovať o priazeň zákazníkov väčším batožinovým priestorom, než jeho východisková verzia. Zatiaľ čo pri Panamere sa dizajnérom podarilo zachovať športový i elegantný charakter vozidla, v prípade Taycanu čítame skôr kritické ohlasy. Popravde, nám sa vozidlo na fotografiách od magazínu autoevolution.com celkom pozdávajú, napokon kombi vyhotovenie zadných partií pekne zapadá do zvyšku karosérie.
O dostupnosti o cenách novinky zatiaľ veľa nevieme, ale môžeme predpokladať, že rozdiel medzi východiskovou verziou a Cross Turismo bude podobne veľký ako medzi Panamerou 4 a Panamerou 4 Sport Turismo, teda iba niečo vyše tritisíc eur. Eventuálna slovenská cena Porsche Taycan Cross Turismo by sa tak mohla pohybovať okolo 112-tisíc eur za verziu 4S.
Mnohí tvrdia, že Porsche Taycan je prakticky prvým prémiovým automobilom schopným plnohodnotne konkurovať Tesle Model S.
ERIK STRÍŽ
Porsche Taycan Turbo sme oficiálne spoznali iba pred niekoľkými týždňami, no dnes prichádza ďalšia verzia nemeckého športového elektromobilu. Taycan 4S je lacnejší, ale aj menej výkonný.
ERIK STRÍŽ
Predstavenie nového špičkového modelu značky je naplánované na 1. septembra 2020  a má byť vyvrcholením osláv 125 rokov od založenia mladoboleslavskej automobilky. Elektrické SUV má byť kratšie ako Octavia kombi, zato ponúkne viac vnútorného priestoru ako Kodiaq. Automobil bude k dispozícii s pohonom zadných alebo všetkých kolies, tromi kapacitami akumulátorov a v piatich výkonnostných stupňoch. Maximálny nabíjací výkon dosahuje až 125 kW a bude sa jednať o prvý sériový automobil značky Škoda postavený na modulárnej platforme pre elektromobily MEB koncernu Volkswagen
O novom Qashqai vieme pomerne málo, z estetického hľadiska by mal prebrať niektoré kľúčové dizajnové prvky z menšieho modelu Juke, zato si ponechá svoje proporcie. Neočakáva sa, že by prišiel v plne elektrickej verzii, prím budú hrať hybridné pohony, objavujú sa špekulácie o vylúčení naftových turbomotorov z ponuky na niektorých trhoch. Majú ich zastúpiť práve benzínové hybridné verzie pracujúce so 48-voltovou elektrickou sieťou. Automobily budú vyrábané, prekvapivo, v britskom meste Sunderland.
 
 

source