sobota, 3 júna, 2023
ÚvodVeda a technikaAkčný plán Európskej komisie stanovuje opatrenia na digitalizáciu energetického sektora

Akčný plán Európskej komisie stanovuje opatrenia na digitalizáciu energetického sektora


Európska komisia v utorok predložila akčný plán, v ktorom zdôrazňuje, ako môžu nové technológie pomôcť zlepšiť efektívne využívanie zdrojov energie, uľahčiť integráciu obnoviteľných zdrojov energie do siete a ušetriť náklady pre spotrebiteľov a energetické spoločnosti v Európskej únii. Referuje o tom oficiálny web Komisie.

Európska zelená dohoda a plán REPowerEU si vyžadujú hĺbkovú transformáciu nášho energetického systému, ktorý sa musí stať interaktívnejším a inteligentnejším, aby pomohol spotrebiteľom využiť výhody ekologického prechodu,“ tvrdí výkonný orgán EÚ.

Komisia stanovuje opatrenia na podporu zdieľania údajov, podporu investícií do digitálnej elektrickej infraštruktúry, zabezpečenie výhod pre spotrebiteľov a posilnenie kybernetickej bezpečnosti.

Európska zelená dohoda a prispôsobenie Európy digitálnemu veku sú dve hlavné priority tejto Komisie a idú ruka v ruke. Cieľom je zefektívniť náš energetický systém a pripraviť ho na zvyšovanie podielu obnoviteľných zdrojov energie. Na to potrebujeme inovatívnejšie digitálne riešenia a sieť, ktorá je oveľa inteligentnejšia a interaktívnejšia ako dnes. Dnešný akčný plán pomôže uvoľniť potenciál digitalizácie energetického sektora a dôležité úspory energie, ktoré to môže priniesť, z čoho budú mať prospech všetci spotrebitelia,“ povedala eurokomisárka pre energetiku Kadri Simsonová.

source

RELATED ARTICLES

Most Popular