viac k téme Rusko-Ukrajinský konflikt
Americký akciový trh ukončil premenlivý týždeň výraznými nákupmi v závere piatkového obchodovania. To viedlo k najväčším posilneniam hlavných akciových indexov od začiatku roka a ukončilo tri týždne trvajúci pokles trhu.
Predpokladá sa však, že volatilita bude pretrvávať. Trhy sú totiž v poslednom období nervózne, keďže investori sa snažia odhadnúť, ako agresívne bude americký Federálny rezervný systém ukončovať podporu ekonomike.
Index S&P 500 v piatok stúpol o 2,4 percenta na 4 431,85 bodu, pričom takmer celý rast nastal v záverečnej hodine obchodovania. Priemyselný index Dow Jones si pripísal 1,7 percenta a uzavrel na úrovni 34 725,47 bodu. Technologický Nasdaq, ktorý najprv strácal 0,9 percenta, si nakoniec prilepšil o 3,1 percenta na 13 770,57 bodu.
Podporilo ho napríklad to, že spoločnosť Apple zdražela o 7 percent po tom, ako vykázala silné finančné výsledky. Akcie firmy Microsoft stúpli o 2,8 percenta. Darilo sa aj malým firmám a index menších spoločností Russell 2000 vzrástol o 1,9 percenta na 1 968,51 bodu.
Súhlasím s podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Na tejto stránke môžu byť umiestnené reklamné odkazy, alebo reklamné produkty.

source