Možno by si bol prekvapený, ak by si vedel, za koľko sa predávajú staré telefóny, MP3 prehrávače alebo herné konzoly. Určite taký iPhone vieš predať za dobrú cenu. Dnes už môžeš dať na online bazár asi čokoľvek. Pozri sa, čo ti doma zavadzia alebo si už aj zabudol, že to vlastne máš a predaj to.
Máš doma napríklad bicykel, na ktorom si už dlho nejazdil? Alebo xbox, ktorý ti zaprášený zavadzia na poličke? Pomocou stránky Rnters môžeš zarábať na požičiavaní vecí ostatným.

Udemy
Ak si dobrý v niečom, prečo to nenaučiť aj ostatných? Na stránkach, ako Udemy si môžeš vytvoriť kurz v akejkoľvek oblasti a posúvať svoje skúsenosti aj takouto formou ďalej. Z týchto kurzov by si mal zárobok za každého účastníka/sledovateľa.
Určite si už počul o airbnb.com. Ak nie, rýchlo to naprav. Pomocou tejto spoločnosti vieš na ich webstránku nahodiť ponuku o prenájme vlastného bytu pre celý svet. Ak nemáš celý byt, nezúfaj. Stačí, ak máš len jednu voľnú izbu. Nikdy nevieš, či nejaký turista nezavíta práve do lokality tvojho bydliska a zrovna v hoteli nebude chcieť bývať.
Swagbucks ti platí za to, čo by si pravdepodobne aj tak robil na internete. Popri čase, keď prokrastinuješ skrolovaním Facebooku alebo pozeraním videí, si vieš aj zarábať. Tvoje získané vedomosti vieš potom pretransformovať na Amazon vouchre. Viac info nájdeš tu.
Ak máš po večeroch zopár voľných hodín a vieš cudzí jazyk, môžeš pomôcť zaneprázdneným profesionálom na stránkach ako Elance, Upwork alebo PeoplePerHour. Nakoľko potrebujú práve ľudí z iného časového pásma, mal by si byť ich eso, na ktoré už dlho čakajú.
Sám vieš, v čom si najlepší a za čo si vieš navyše privyrobiť. Na fiverri alebo jeho slovenskej verzii jaspravím.sk môžeš ponúknuť akúkoľvek službu a pridať cenovú ponuku. Ak niekto hľadá zrovna to čo ponúkaš, už začínaš zarábať.
Vieš programovať? Toto je vynikajúci spôsob zárobku. V dnešnom svete, ktorý je až preplnený softvérom si určite nájdeš možnosť, ako zúročiť svoju zručnosť programovania. Na stránkach ako freelance.com si vytvor účet a zákazníci ti behom krátkych chvíľ začnú posielať pracovné ponuky.
Čo myslíš, kto robí recenzie na nové filmy v kinách, na knihy, ktoré práve vyšli? Áno, sú to obyčajní ľudia, ako ty. Na stránke Inboxdollars ti platia za každú recenziu filmu, ktorý ohodnotíš. Vybuduj si dobrú reputáciu a zarábaj.
Ak rád píšeš, vytvor si blog a začni písať o zaujímavých témach alebo prispievaj pre existujúce portály. Napriek tomu, že uspieť v dnešnej konkurencii je ťažké, vždy je veľká šanca, že tvoj content osloví veľkú skupinu ľudí. Cestou je však originalita a samozrejme kvalita. Ak si šikovný, Startitup ti za každý článok zaplatí fixnú a variabilnú zložku v závislosti od čítanosti tvojho článku. Môžeš začať už dnes zaslaním CV na kariera@startitup.sk
Máš talent na natáčanie a strihanie videí? Začni svoje videá pridávať na Youtube a pri niekoľkých odberateľoch a videniach začneš zarábať. Pri 100 000+ zobrazeniach mesačne si vieš tak zarobiť stovky eur.
Ak rád cestuješ a máš aspoň priemerný foťák alebo kameru, vieš rozhodne zhotoviť zábery, za ktoré by ti reklamné agentúry zaplatili zopár eur. Možno nejaké zaujímavé fotky nájdeš aj na svojom starom harddisku. Následne ich môžeš ponúknuť agentúre, napríklad Shutterstock, ktorá tvoje fotky zverejní a ty už len čakáš na pasívny príjem.
Aj keď je dnes umenie celkom nedocenené, môže sa na teba usmiať šťastie a svoj umelecký výtvor predáš za vysokú sumu. Neprestávaj skúšať a maľovať a za pár rokov možno budú aj tvoje výtvory v galérii.
Toto bolo 13 spôsobov, ako si zarobiť, aj keď si myslíš že popri tvojich aktivitách sa to nedá stíhať. Platí jednoduchá pravda: „Kto chce, hľadá cestu, nie výhovorky.“ Držím ti palce, aby si si našiel spôsob, ako viac zarobiť a možno si takýmto spôsobom časom splniť sny.
Ďakujeme, že čítaš Startitup. V prípade, že máš postreh alebo si našiel v článku chybu, napíš nám na redakcia@startitup.sk.

source