Foto: Pixabay/wikimedia.org
Potrebujete si zarobiť? Vždy sa nájde spôsob, ako sa to dá. Ak vám niekto tvrdí opak, v skutočnosti ide len o človeka, ktorý sa rád sťažuje, no nechce nič urobiť so svojím životom. Môžete si zarobiť rôznymi spôsobmi. Vybrali sme pre vás 20+ jednoduchých a overených spôsobov, ktorými si môžete obohatiť svoj rozpočet.
Veríme, že sa nimi budete inšpirovať aj vy.
Je veľa stránok vďaka ktorým môžete získať časť zo sumy, ktorú zaplatíte späť. Napríklad ak sa zaregistrujete na stránke Plná peňaženka, z každého nákupu si pripíšete na účet niekedy aj viac ako 15% zo sumy, ktorú ste zaplatili za nákup v internetovom obchode. Za každého kamaráta, ktorému túto službu odporučíte, získate 10 €.
Určite máte známeho elektrikára či murára. Ak viete, že váš kolega stavia rodinný dom, skúste mu doporučiť známych, ktorí majú dobre referencie. Určite sa vám za to nejako odvďačia. Podobne to platí aj pri stránke Plná peňaženka. Za jedno odporučenie môžete mať spomínaných 10 €.
V dnešnej dobe môže knihu napísať naozaj každý. Stačí k tomu internet, textový editor a samozrejme aspoň aké-také literárne črevo. Knihu si môžete vydať na vlastné náklady, alebo skúsiť preraziť vo vydavateľstvách. Za svoj nápad získate tak honorár, pričom za každú predanú knihu budete mať síce malý, ale predsa len nejaký zisk. Pri napísaní knihy to však nekončí. Môžete knihu publikovať aj online, a ak sa vám ju podarí napísať v angličtine, môžete ju začať predávať aj na Amazone, pričom tu sa vám otvárajú naozaj nevídané možnosti. Trúfate si na to?
Viete robiť niečo lepšie ako drvivá väčšina známych? Svoj talent môžete speňažiť aj vo forme online kurzov. Či už budete piecť, vyučovať cudzí jazyk alebo háčkovať, na tom nezáleží. Dôležité je začať. Ak vám nebude chýbať talent ani vášeň, úspech na seba nedá dlho čakať.

Na YouTube sa dá zarobiť. No na to, aby ste prerazili, musíte prísť naozaj s niečím originálnym. Inak sa raz dva stratíte v mori iných videí. Za námahu však nedáte nič. Ktovie, možno motyka vystrelí a vám sa podarí preraziť.
Ak máte webstránku či blog, môžete využiť referenčné odkazy. URL odkaz na produkt určitej firmy, s ktorou budete mať dohodu, vám môže priniesť pár centov navyše.
Čoraz väčšie množstvo aplikácií umožňuje odporučiť ich známym či priateľom. Asi tou najznámejšou u nás je Uber, no na internete ich nájdete viac než dosť.
Ak vám nebude robiť problémy publicita v rodnom meste či dedine, skúste ísť do reklamy. Nemusíte byť modelkou, práve naopak. Mnohé spoločnosti hľadajú ľudí, ktorí sa vymykajú normálnu. Ak ste do vienka dostali neštandardný vzhľad, škoda by ho bola nevyužiť.
V prípade že sa netlačíte v jednoizbovom byte s troma ďalšími spolubývajúcimi, môžete využiť možnosť prenajatia izby na krátky čas. Možno práve do vášho mesta zavíta nejaký cudzinec, ktorý sa radšej ubytuje u niekoho domáceho, než v hoteli. Ak vás zaujala táto možnosť, viac informácii nájdete napríklad na stránke Airbnb.
Používate na vyhľadávanie výlučne Google? Vyskúšajte Bing. Tento vyhľadávač spolupracuje s With Microsoft Rewards, čo vám prinesie nejaké peniaze navyše.
Stará kniha môže mať pre nadšeného zberateľa cenu zlata. Ak sa aj vám doma povaľuje zopár takýchto kúskov, skúste ich predať na Amazone. Možno doma máte vzácny kúsok, o ktorom ste ani len netušili.
Hoci len malé sumy. Nepísané zlaté pravidlo investovania však hovorí o tom, že by ste mali investovať len toľko, koľko si môžete dovoliť stratiť. Preto začnite malou sumou. Ak sa zaregistrujete na webovú stránku Stash, dostanete bonus 5 dolárov. Dávajte si však pozor, aby ste nemali príliš veľké oči.
Máte peniaze, ktoré nutne nepotrebujete? Skúste si ich uložiť na terminovaný vklad. Tam sa vám zúročia určite lepšie, než keby ste ich mali uložené doma pod matracom. Má to len jeden háčik. Určitý čas na ne nesmiete siahnuť, ak teda nechcete prísť o úroky.
 
Radi fotíte? Ak máte vo svojom počítači pár vydarených kúskov v dobrej kvalite, skúste ich ponúknuť fotobankám, napríklad Shutterstock či iStock. Na internete ich je viacero. Ak sú fotografie naozaj dobré, tak vám za ne slušne zaplatia.
Samozrejme, v prípade, že máte na účte zopár desiatok tisíc eur. V dnešnej dobe stúpa cena nehnuteľností. Možno sa vám podarí nájsť výhodnú ponuku, pri ktorej kúpite nehnuteľnosť za dobrú cenu, pričom ju predáte oveľa výhodnejšie.
Môžete si to skúsiť, aj keď ste to doposiaľ nerobili. Naučte sa kódovať a potom sa pustite do tvorenia vlastnej aplikácie. Ak bude naozaj dobrá, môžete ju začať predávať.
Mesačne si tak môžete prilepšiť síce len o niekoľko eur, ale v dobe, keď väčšinou platíme kartou, by to bola škoda nevyužiť. Aj malé peniaze sú peniaze.
Zdá sa vám to nereálne? Áno, aj toto je spôsob, ako si privyrobiť peniaze. Vyskúšajte napríklad Inboxdollars alebo Cashcrate. Jediné, čo musíte urobiť, je zaregistrovať sa a po pozeraní videa či hraní hry, napísať recenziu.
Ak máte čas a nerobí vám problém odpovedať na rôzne otázky, skúste si vyhľadať stránky, ktoré sa zaoberajú prieskumom. Týmto spôsobom si mesačne prilepšíte o niekoľko eur.
Tento spôsob môže byť lákavý najmä pre ženy. Mnohé blogerky testujú výrobky rôznych kozmetických značiek, pričom za svoje recenzie síce nedostávajú peniaze, ale firmy sa im odvďačia darčekmi či kupónmi. Neraz tak ušetria na drahých kozmetických produktoch.
Pri ženskej kráse ešte chvíľku ostaneme. Aj u nás je mnoho značiek kozmetiky, ktoré sú založené na katalógovom predaji produktov. Ak vás baví kozmetika a radi chodíte na kávičky s kamarátkami, môžete im podsunúť katalóg. Ak si z neho niečo vyberú, vy zarobíte určité percento z nákupnej ceny.
Veríme, že si aj vy vyberiete spôsob zárobku, ktorý vám bude čo najviac vyhovovať. My sme pre vás pripravili zaujímavé tipy, ktoré sa dajú ihneď využiť.
Pozri aj: Ľudstvo by nevymrelo. Takto by to vyzeralo, keby vyhynuli všetci muži
Nahlásiť chybu v článku
© Interez.sk 2014-2022
Interez.sk, člen skupiny Startitup Group

Už som registrovaný, prihlásiť sa
Zadaním e-mailu alebo registráciou cez Facebook súhlasíš s podmienkami používania

source